افزونه CFDB برای وردپرس

تصویر افزونه CFDBاگر شما هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید حتما تا حالا به افزونه های فرم ساز برخورد کرده اید. افزونه های فرم ساز به مدیر سایت اجازه می دهند که فرم های HTML دلخواهش را ایجاد کرده و روی سایت قرار دهد.

افزونه های فرم ساز حرفه ای را که کنار بگذاریم متوجه می شویم که همه ی فرم ساز های رایگان وردپرس دارای یک نقص بزرگ هستند و آن هم عدم امکان ثبت اطلاعات ارسال شده از طریق این فرم هاست. اطلاعات به ایمیل مدیر سایت ارسال می شوند ولی جایی در پایگاه داده ی سایت ثبت نمی شوند.

البته در مورد فرم «تماس با ما» معمولا این مشکل خیلی حاد نیست. از آن جا که بازدیدکننده عمدتا از طریق فرم «تماس با ما» سوالات، انتقادات یا پیشنهاد های خود را مطرح می کند، مدیر به راحتی اطلاعات را در ایمیل دریافتی خوانده و اقدام مقتضی را صورت می دهد. اما با یک «فرم ثبت نام» یا «فرم ثبت فیش بانکی» مواجه باشیم بحث خیلی فرق می کند. طبیعی است در این موارد تمایل داریم که اطلاعات ارسال شده از طرسق فرم را جایی در پایگاه داده ی سایت ذخیره کنیم.

این دقیقا جایی است که افزونه ی CFDB به کمک ما می آید. این افزونه در واقع برای گسترش افزونه های فرم ساز استفاده می شود و مقادیر ارسال شده از فرم های تماس را به صورت خودکار در پایگاه داده ی وردپرس ذخیره می کند. به این ترتیب مدیر سایت با مراجعه به بخش مربوطه در قسمت مدیریت می تواند جزئیات اطلاعات ارسال شده توسط بازدیدکنندگان را به راحتی مشاهده و مدیریت نماید.

CFDB که به دست مایکل سیمپسون برای وردپرس نوشته شده است از افزونه های زیر پشتیبانی می کند:

 • JetPack Contact Form plugin
 • Contact Form 7 (CF7) plugin
 • Fast Secure Contact Form (FSCF) plugin

3 پاسخ به “افزونه CFDB برای وردپرس”

 1. مهدی گفت:

  سلام
  اگه ممکن هست
  آموزش استفاده از ای پلاگین رو هم بذارین
  من نصبش کردم ولی نتونستم ازش استفاده کنم
  با تشکر از سایت خوبتون

  • امیدرضا گفت:

   دوست عزیز استفاده از CFDB خیلی راحت تر از اونی هست که بشه فکرش رو کرد. بعد از نصب به صورت خودکار همه ی فرم های ارسال شده رو log می کنه.

 2. مهدی گفت:

  درسته
  حق با شماست
  من هیچ پیامی از طریق فرم تماس با ما ارسال نکرده بودم
  معذرت میخوام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.