دانلود نمودار اسمیت

نمودار اسمیتمحاسبات مربوط به خطوط انتقال و موجبرها که در مباحث مخابراتی نقشی حیاتی دارند بعضا بسیار خسته کننده و زمانبر می شوند. و عمده ی این محاسبات هم معمولا شامل مفاهیم پیچیده ای نیستند و روال ضرب و جمع و بازی با اعداد مختلط است که اغلب موجب پیچیدگی این محاسبات می شود.

در مدارات الکترونیکی فرکانس بالا هم به دلیل اینکه مدارهای مورد مطالعه دیگر حالت فشرده ندارند، پای همین محاسبات مجددا به میان می آید. استفاده از رایانه می تواند تمام مشکلات مربوط به چنین محاسباتی را رفع کند ولی ممکن است رایانه و نرم افزار مناسب همیشه در دسترس ما نباشد یا در شرایطی بخواهیم نتایج تحقیقاتمان را منتشر کنیم و نیاز باشد تا روال محاسبات را هم در اختیار مخاطب بگذاریم.

نمودار اسمیت شکل کمابیش ترسناکی است که می تواند این مساله را برای ما حل کند. همه ی محاسبات مربوط به امپدانس و ادمیتانس در خطوط انتقال و همچنین روش های تطبیق امپدانس برای انتقال بیشینه ی توان به بار و امثال این ها به راحتی و با صرف زمان اندکی با استفاده از نمودار اسمیت امکان پذیر می باشد.

نکته ی حائز اهمیت در مورد نمودار اسمیت این است که روش محاسباتی نمودار اسمیت به هیچ وجه جنبه ی تجربی و تقریبی ندارد. به بیان دیگر خود نمودار اسمیت کاملا مبنای علمی دارد و محاسبات صورت گرفته به کمک آن دقیق هستند.

یک نمونه نمودار اسمیت خام با فرمت PDF و کیفیت بالا روی سرور «روزهای خط خطی» قرار دارد که می توانید هم اکنون آن را دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.